Kdo jsme?

Jsme malá firma z malebné vesničky Rádlo v Jizerských horách, která s láskou vytváří a prodává výrobky pro děti, které dávají smysl. A slovo smysl je v našem podání trošku dvojsmysl. :-) 

Naše kontrastní výrobky jsou určené v první řadě dětem se zrakovým handicapem, ale pomáhají všem mrňouskům správně rozvíjet jejich mozek a smysly - zrak, hmat a sluch. 

Další přidanou hodnotou, smyslem našeho podnikání, je snaha zaměstnávat ženy se zdravotními problémy na takové úvazky, které jim vyhovují. 

Dává nám smysl používat, jak jen to jde, materiál vyrobený v České republice. Tím podporujeme místní výrobce a zároveň nezatěžujeme planetu nákupy materiálu z druhé strany světa. Kombinace strojového a ručního šití dělají z našich výrobků kvalitní, propracovaný a originální výrobek.

 

Jak kontrastní výrobky dětem pomáhají?

Zrání centrální nervové soustavy probíhá přibližně do 6 let věku dítěte. V tomto období můžeme nejvíce ovlivnit jeho zdravý vývoj a v případě děťátka se zrakovým handicapem pak snížit důsledky postižení na další vývoj a jeho budoucí život. Proto je pravidelná stimulace oka nesmírně důležitá, a to již od narození. Nesmíme totiž zapomenout, že dítě, ať už se zrakovým handicapem či bez něj, se s schopností vidět nerodí, ale učí se jí.

 

Pro koho jsou stimulační výrobky určeny?

Jsou určeny pro děti se zrakovým postižením, ale také pro všechny rodiče dětí, kteří chtějí trénovat dětské oko a mozek. Naše výrobky navíc nejsou limitovány věkem děťátka. Používat je můžete od narození až do té doby, dokud dítě budou výrobky bavit. Některé naše výrobky mají více způsobů využití a tak s vaším děťátkem doslova “porostou”. 


Dveře našeho internetového obchodu jsou otevřeny všem dětem a jejich rodičům, babičkám, dědečkům, tetičkám a strýčkům. Jukněte se na naši nabídku a vyberte to nejlepší pro vaše nejmenší! 

Rádi budeme spolupracovat se školkami, stacionáři, centry ranné péče nebo jinými zařízeními, která se věnují péči a vzdělávání dětí se zrakovým nebo kombinovaným postižením. Těšíme se, až nám napíšete nebo zavoláte!

Máte obchod s dětským zbožím a naše výrobky by se hodily pro rozšíření Vašeho sortimentu? Neváhejte nás kontaktovat!